Gündem

665 öğrenci kep atma mutluluğunu yaşadı

Üniversiteler, 2016-2017 eğitim döneminden sonra mezuniyet törenlerini gerçekleştiriyor. Bu yıl altıncı mezunlarını veren Özyeğin Üniversitesi’nin doktora, yüksek lisans, lisans ve çift anadal programlarından mezun olan öğrencileri de, düzenlenen törenle diplomalarını alarak yeni hayatlarına adım attı.

Rektör Prof. Dr. Esra Gençtürk, törende yaptığı konuşmada, “ Hayallerimize ortak oldunuz, çıtayı hep daha yukarı taşımamızın kimi zaman en büyük destekçisi, kimi zaman öznesi ama her daim nedeni oldunuz. Yükseköğretim yaşamınız boyunca bilimde, düşüncede, eğitimde mükemmeliyeti hedefledik.

Akademik ve teknik bilginizi hem derinleştirerek hem de çeşitlendirerek fark yaratan, ihtiyaçlarınız doğrultusunda şekillenen bir eğitim deneyimi sunmak için nice öncü ve örnek uygulamaları hayata geçirdik. Sunulan fırsatları değerlendirdiniz, potansiyelinizi keşfettiniz ve birey olarak kendinizi geliştirdiniz. Bu değişim ve dönüşümünüz ile bizleri heyecanlandırdınız, gururlandırdınız” dedi. Düzenlenen tören, öğrencilerin hep birlikte kep atmaları ile son buldu.

Kaynak: Karar

Kaynaktan Oku

Yorum yazın