Teknoloji

Google Kamera uygulamasında büyük yenilik!

Google, uzun süredir Play Store’da yer alan Kamera uygulamasını güncelleyerek öz çekim tutkunlarını sevindiren bir yeniliğe imza attı. İşte Google Kamera güncellemesinin detayları!

Google tarafından farklı üreticilerin kamera arayüzlerini beğenmeyen kullanıcılar için geliştirilen ve uzun süredir Play Store’da yer alan Kamera uygulaması, sade yapısı ve kullanıcı dostu arayüzü ile büyük ilgi görüyor.

Belirli dönemlerde yayınladığı güncellemeler ile uygulamayı daha fazla yenilik ile buluşturan ve böylece çok daha işlevsel bir hale getiren Google, kullanıcıların dikkatini çeken bir başka yeniliğe daha imza attı.

Google Kamera uygulaması güncellendi!

Apple’ın 2015 yılında tanıtımını gerçekleştirdiği iPhone 6s ile sunduğu yenilikler arasında yer alan ve ekranı kısa bir süreliğine oldukça fazla aydınlatarak kullanıcıların gece karanlığında öz çekimler yapabilmesine imkan tanıyan yazılımsal flaş özelliği , kısa sürede büyük beğeni topladı.

Yayınladığı yeni güncelleme ile birlikte Kamera uygulaması 4.4 sürümünü yükselten ve yazılımsal flaş özelliğini kullanıcılar ile buluşturaran Google, tıpkı iPhone’da olduğu gibi ekranı ekstra aydınlatarak kullanıcıların karanlıkta öz çekimler yapabilmesine imkan tanıyor.

Kullanıcıların Google Kamera ile birlikte sunulan bu yeniliği kullanabilmesi için tek yapması gereken ise, ön kamera açık haldeyken ekranda yer alan flaş simgesine dokunarak özelliği aktif hale getirmek.

Ekrana iki defa hızlıca dokunulduğunda yakınlaştırma yapma ve video ve fotoğraf çekimi arasında kaydırma hareketi ile geçiş gibi yeniliklere ev sahipliği yapan güncelleme, maalesef şu anda sadece Android 7.1.1 ve üzeri bir sürüm ile çalışan Pixel ve Nexus modellerinde kullanılabiliyor.

:: Google’ın Kamera uygulaması için yayınladığı güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: ShiftDelete.Net

Kaynaktan Oku

Yorum yazın