Teknoloji

GoPro rakibi Casio GZE-1 huzurlarınızda! – Teknoloji Haberleri

Casio farklı tasarıma sahip GZE-1 ya da diğer adıyla G’z EYE aksiyon kamerasının duyurusunu gerçekleştirdi. Genel olarak kara kutu gibi tasarlanan modellere göre Casio GZE-1 aksiyon kamera, şirketin G-SHOCK serisi spor saatlerini andırıyor.

Casio GZE-1 aksiyon kamera özellikleri

IP6X toza dayanıklılık ve IPX8 suya dayanıklılık özelliklerine sahip olan GZ-1; 4 metreden düşüşlere, 50 metre derinlikte suya ve -10 derece soğuklara bana mısın demiyor. Üründe 6.9 Megapiksel (MP) sensör ve tek odaklı geniş açı lens sunuluyor. Full HD videolar için bu açı 170.4 iken fotoğraflarda bu açı 190.8 dereceye çıkıyor. Kamera sarsıntısına azaltma ve geçici ağır çekim özelliği de detaylar arasında.

Dahili Wi-Fi bağlantısı sayesinde GZE-1 akıllı cihazlarınızla da bağlantı kurabiliyor. iOS ve Android uygulaması sayesinde anında çektiklerinizi görüntüleyebiliyor ve paylaşabiliyorsunuz. Casio Android Wear Smart Outdoor Watch (MSD F20 veya MSD F10) modellerinden birisine sahipseniz bunları bileğinizden görüntülemeniz bile mümkün.

27 Ekim tarihinde satışa sunulacak aksiyon kameranın fiyat bilgisi ise henüz açıklanmış değil. Ürünün sadece Japonya pazarında satılabileceği de tahminler arasında.

:: Casio marka aksiyon kamerası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: ShiftDelete.Net

Kaynaktan Oku

Yorum yazın