Spor

Liverpool, 40 milyon euro’luk Salah transferinde sona geliyor

25 yaşındaki enerjik kanat oyuncusu için bonusların da dahil olduğu bir anlaşma çok yakın.

Liverpool , Mohamed Salah ‘ı Roma ‘dan transfer etmek için İtalyan kulübüyle yaptığı görüşmelerde sona geliyor. Sağlık kontrollerinden geçmek için izin bekleyen oyuncu, muradına bu hafta içerisinde erebilir.

Serie A ekibi yıldızı için 45 milyon euro’nun üzerinde bir bonservis talep ediyor. Kırmızılar ise 30 milyon euro’luk bir ilk teklif yapmıştı.

Ancak son haberlere bakılırsa uzun süredir devam eden görüşmelerde bir orta yol bulunmak üzere .

Alınan bilgiye göre son bonservis bedeli bonuslarla beraber 40 milyon euro’nun üzerinde olacak. Liverpool’la zaten anlaşmış durumda bekleyen Mısırlı kanat kulübü yeşil ışık yaktığı takdirde imzayı atmaya hazır.

Liverpool’un Salah’a duyduğu ilgiyi ilk gündeme getiren Goal ‘un aldığı bilgiye göre 25 yaşındaki oyuncu uzun süredir kırmızı formayı giymeyi bekliyor, Basel forması giyiği günden beri Merseyside’a gitmenin hayalini kuruyor.

Kırmızılar da oyuncuya ilgisini ilk kez Ekim 2013’te ocak transfer dönemi öncesinde Basel’deyken göstermiş ama Jose Mourinho’nun araya girmesiyle enerjik golcü, Chelsea’nin yolunu tutmuştu.

Stamford Bridge’deki döneminde oldukça sönük kalan Salah, Fiorentina ve sonra da Roma’ya kiralanmış, Ağustos 2016’da bonservisiyle başkent ekibinin oyuncusu olmuştu.

Salah geçtiğimiz sezon Giallorossi formasıyla tüm kulvarlarda 19 gol ve 12 asist yaptı. Oyuncu yorulmaz ve ele avuca sığmaz tarzıyla Jürgen Klopp’un istediği hücum oyuncusu tarifine neredeyse cuk oturuyor.

Kaynak: Goal.com Türkiye

Kaynaktan Oku

Yorum yazın